KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 14232040
nr 1423 2040
Per Landström
(1910-1999), Sverige
Teckningar, 2 st, Tusch, Signerad, "Kungsklippan", yttermått inklusive ram: 31x44 cm
Per Landström, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Utrop:
500 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 19:09:06
Per Landström
Läs mer om Per Landström